Gospodarstwo Bogusław i Piotr Krępscy

“Cieszy nas poprawa kondycji użytku po renowacji”- P.Krępski

W ostatnim dniu maja odwiedziliśmy użytki zielone w gospodarstwie Państwa Krępskich. Ponieważ pierwszy pokos został zebrany w połowie maja, tym razem nie udało nam się uwiecznić koszenia i zbioru. Mamy dla Was za to kilka ujęć odrostu łąk, które dzięki ostatnim opadom zregenerowały się i budują już plon na kolejny pokos.

Ruń łąki, która późnym latem 2016 roku poddana została renowacji wolna jest już od chwastów, a dzięki podsiewowi mieszanką BG-2 Milkway Tetra udało się zwiększyć udział szlachetnych traw. „Cieszy nas poprawa kondycji użytku – oprysk pozwolił nam wyeliminować uciążliwe zachwaszczenie. Wiedzieliśmy, że podsiew może dodatkowo poprawić jakość sianokiszonki i ostatecznie udało się uzyskać oczekiwany efekt.” – podsumowuje Pan Piotr, któremu towarzyszyliśmy z aparatem w trakcie kolejnych etapów renowacji w ramach programu Gras Into Gold.

Zajrzeliśmy także na łąkę odnowioną przez pełną uprawę i nowy zasiew mieszanką traw BG-11 Milkway Complex. Kolejny rok użytkowania pozwala na zbiór plonu bogatego w cenne białko. Koniczyna czerwona odbiła już po majowym pokosie, który jak co roku został zakonserwowany na pryzmie.

Serdecznie dziękujemy Państwu Krępskim za otwartość, dzięki której mogliście przyjrzeć się procesowi renowacji użytków zielonych krok po kroku. Wierzymy, że doświadczenia, którymi podzieliliśmy się z Wami we wszystkich relacjach w ramach realizowanego w położonym na Mazowszu gospodarstwie, przybliżyły Wam istotę zabiegów renowacji i pozwolą przełożyć te informacje na Wasze łąki i pastwiska.

Galeria zdjęć

Uczestnicy Programu

Nie zwlekaj

Zadbaj o tereny zielone w Twoim gospodarstwie już dziś!