Gospodarstwo Rolne Huberta Murlowskiego

Informacje podstawowe

Początek akcji: 1 marca 2021

Planowany koniec: 2 lipca 2023

Galeria zdjęć gospodarstwa

Opis gospodarstwa

Gospodarstwo Huberta Murlowskiego znajduje się w miejscowości Raszowa, w województwie opolskim. To typowe gospodarstwo rodzinne i wielopokoleniowe. W 1988r., kiedy Pan Hubert przejął obowiązki od swoich rodziców, jego gospodarstwo liczyło ok. 20 ha a pogłowie bydła obejmowało kilkanaście sztuk krów mlecznych i opasów.

Obecnie skala działalności znacznie się zwiększyła. Gospodarstwo prowadzi działalność na obszarze ponad 100 ha. Uprawia się kukurydzę, pszenicę ozimą, jęczmień ozimy oraz pszenżyto. Użytki zielone stanowią ok. 15 ha, do tego dochodzi lucerna Barenbrug, siana na 6 ha. Państwo Murlowscy stale inwestują w rozwój i nowe technologie, które pomagają prowadzić produkcję mleczną. W minionych latach przeprowadzono z sukcesem między innymi modernizację obory oraz zakupiono nowoczesny robot udojowy, który wpłynął korzystnie na wydajność mleczną, zwiększając ją o 10%, oraz pozwolił sympatycznym gospodarzom z Raszowej na odrobinę niezależności od codziennych obowiązków w oborze.

W tym momencie stado Gospodarstwa z Raszowej liczy ok 100 sztuk bydła mlecznego, które jest pod opieką doświadczonych żywieniowców z De Heus Polska. Jak podkreśla gospodarz, współpracy z De Heus nie zamieniłby na żadną inną firmę, bo dobry żywieniowiec to skarb. Ta współpraca, trwająca blisko już od 10 lat, wpłynęła pozytywnie na zdrowotność stada oraz na jego wydajność. Dzięki temu Pan Hubert może pochwalić się najlepszym wynikiem wydajności mlecznej w województwie opolskim w swoim przedziale wielkości stada (51-150 sztuk) za 2020 rok, która wyniosła 11 711 kg.

Podjęte działania

Uczestnicy programu

Nie zwlekaj

Zadbaj o tereny zielone w Twoim gospodarstwie już dziś!