Bukalscy-0

Gospodarstwo Łukasz i Tomasz Bukalscy

Informacje podstawowe

Początek akcji: 28 sierpnia 2017

Planowany koniec: 31 października 2019

Główny problem:

W gospodarstwie Pana Łukasza i Tomasza mieliśmy do czynienia z użytkiem, gdzie trawy szlachetne wypadły ze stanowiska, a ich miejsce przejęły chwasty. Wspólnie podjęliśmy decyzję o założeniu łąki od podstaw.

Podjęte działania:

Grunty, na których zaplanowaliśmy rekultywację, należą do słabych i piaszczystych, dlatego zdecydowaliśmy o wyborze mieszanki nasion traw BG-7 Milkway Water . Skład mieszanki to w 70% miękkolistna kostrzewa trzcinowa w technologi NutriFibre. Dzięki zastosowaniu kostrzewy trzcinowej miękkolistnej charakteryzującej się głębokim systemem korzeniowym, zapewnia ona wysoką produktywność nawet na słabych gruntach w całym okresie wegetacji, dobrze radząc sobie w okresach niedoboru wody.

Prace zaplanowaliśmy na przełomie sierpnia i września. Pierwszym zabiegiem jest zniszczenie starej darni w celu usprawnienia pozostałych zabiegów czyli orki, uprawy i siewu.

Galeria zdjęć gospodarstwa

Opis gospodarstwa

Gospodarstwo Pana Łukasza i Tomasza Bukalskich położone jest w województwie śląskim, gminie Krzepice, miejscowości Zajączki Drugie . Bracia Bukalscy przejęli gospodarstwo po swoim ojcu 15 lat temu i odtąd prowadzą je razem. Panowie gospodarują na powierzchni 100 ha. Gospodarstwo jest nastawione wyłącznie na produkcję mleka, dlatego bardzo duży nacisk jest stawiany na produkcję wysokowartościowych pasz objętościowych. W strukturze zasiewów największy udział mają: kukurydza na kiszonkę – 35 ha, łąki – 30 ha, kukurydza na ziarno 5-10 ha, lucerna 3 ha. Pozostałe grunty to uprawa zbóż.

Gospodarstwo od wielu lat utrzymuje się w czołówce gospodarstw mlecznych, produkując rocznie ok. 11.200 litrów mleka. Stado liczy 100 krów w doju oraz 100 sztuk jałówek hodowlanych.

Zwierzęta mogą produkować duże ilości mleka o najwyższych parametrach, dzięki stworzeniu im idealnych warunków dobrostanu oraz najwyższej jakości pasz objętościowych z dodatkiem pasz treściwych.

Podjęte działania

18 kwietnia 2018
Użytek na wiosnę 2018

Wiosna na nowym użytku

28 sierpnia 2017
Uprawa Przedsiewna

Uprawa i siew BG-7 Milkway Water

Uczestnicy programu

Nie zwlekaj

Zadbaj o tereny zielone w Twoim gospodarstwie już dziś!