Gospodarstwo Państwa Grażyny i Daniela Schmidtko

Informacje podstawowe

 • Początek akcji: 01 styczeń 2019
 • Planowany koniec: 30 czerwiec 2020

Galeria zdjęć gospodarstwa

Opis gospodarstwa

Gospodarstwo Państwa Grażyny i Daniela Schmidtko położone jest w południowo zachodniej częsci Polski w miejscowości Kędzierzyn Koźle.  Właściciele przejęli gospodarstwo po rodzicach ponad 20 lat temu, od tamtego czasu gospodarstwo zmieniło się nie do poznania. W tej chwili specjalizuje się wyłącznie w produkcji mleka, jest to jedno z większych gospodarstw indywidualnych w okolic.

W gospodarstwie utrzymywanych jest 120 krów dojnych. Wszystkie jałóweczki są pozostawiane do dlaczego chowu natomiast byczki sprzedawane na opas. W roku 2018 właściciele powiększyli oborę dobudowując porodówkę, oraz powiększając halę udojową. Modernizacja obory miała na celu zwiększenie komfortu pracy oraz poprawę dobrostanu zwierząt.

Pani Grażyna i Pan Daniel mają trójkę dzieci z której najbardziej czynny udział bierze siedemnastoletnia Laurencja, która utrzymuje kilka szuka opasów w gospodarstwie.

W strukturze zasiewów dominuje kukurydza z przeznaczeniem na kiszonkę , Jako międzyplon jest stosowania mieszanka poplonowa BG 13 Milkway Poplon, oraz żyto na kiszonkę.

Lucerna na kiszonkę, oraz zboża które są wykorzystane do skarmiania w postaci mieszanek treściwych wraz z dodatkami firmy De Heus

 • Barenbrug Polska Sp. z o. o.
  ul. Sowia 15
  62-080 Tarnowo Podgórne Polska
 • www.barenbrug.pl
 • De Heus Sp. z o.o.
  ul.Lotnicza 21B
  99-100 Łęczyca
 • www.deheus.pl
 • Corteva Agriscience™
  Agriculture Division of DowDuPont
  ul. Domaniewska 50A
  02-672 Warszawa
 • www.corteva.pl

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj zasad bezpieczeństwa zamieszczonych na etykiecie.

Nie czekaj dłużej, zadbaj o tereny zielone w Twoim gospodrastwie już dziś! Dołącz do programu