grazyna-daniel-schmidtko-4

Gospodarstwo Państwa Grażyny i Daniela Schmidtko

Informacje podstawowe

Początek akcji: 1 stycznia 2019

Planowany koniec: 1 lipca 2023

Galeria zdjęć gospodarstwa

Opis gospodarstwa

Gospodarstwo Państwa Grażyny i Daniela Schmidtko położone jest w południowo zachodniej częsci Polski w miejscowości Kędzierzyn Koźle. Właściciele przejęli gospodarstwo po rodzicach ponad 20 lat temu, od tamtego czasu gospodarstwo zmieniło się nie do poznania. W tej chwili specjalizuje się wyłącznie w produkcji mleka, jest to jedno z większych gospodarstw indywidualnych w okolic.

W gospodarstwie utrzymywanych jest 120 krów dojnych. Wszystkie jałóweczki są pozostawiane do dlaczego chowu natomiast byczki sprzedawane na opas. W roku 2018 właściciele powiększyli oborę dobudowując porodówkę, oraz powiększając halę udojową. Modernizacja obory miała na celu zwiększenie komfortu pracy oraz poprawę dobrostanu zwierząt.

Pani Grażyna i Pan Daniel mają trójkę dzieci z której najbardziej czynny udział bierze siedemnastoletnia Laurencja, która utrzymuje kilka szuka opasów w gospodarstwie.

W strukturze zasiewów dominuje kukurydza z przeznaczeniem na kiszonkę , Jako międzyplon jest stosowania mieszanka poplonowa BG 13 Milkway Poplon, oraz żyto na kiszonkę.

Lucerna na kiszonkę, oraz zboża które są wykorzystane do skarmiania w postaci mieszanek treściwych wraz z dodatkami firmy De Heus

Uczestnicy programu

Nie zwlekaj

Zadbaj o tereny zielone w Twoim gospodarstwie już dziś!