ZDJĘCIE OBORY PAŃSTWA HOFFMAN

Gospodarstwo Rolne Andrzej Hoffmann

Informacje podstawowe

Początek akcji: 5 września 2018

Planowany koniec: 1 lipca 2023

Podjęte działania:

Lato 2018 roku spowodowało znaczne straty w produkcji sianokiszonki. Z uwagi na wysokie temperatury i brak opadów, często nawet nowe użytki zielone nie pozwalały na uzyskanie odpowiedniej ilości paszy objętościowej. Dlatego w gospodarstwie Pana Andrzeja prowadzonego wraz z synem Wojtkiem postanowiliśmy podsiać istniejący użytek. Na glebie piaszczystej, gdzie mała ilość opadów spowodowała liczne przerzedzenia traw w drugiej połowie roku, a dotychczasowa intensyna produkcja sianokiszonki w latach ubiegłych doskonale się sprawdzała, chcieliśmy zrekultywować czteroletni użytek, tak aby móc korzystać z niego jeszcze przez kilka lat.
Natomiast wraz z czasem i wylewaną gnojowicą zaczeły pojawiać się chwasty na istniejącej już trawie, tak więc planując prawidłowo podsiew należało najpierw je usunąć. W tym celu zastosowaliśmy środek selektywny, zarejestrowany i dedykowany na użytki zielone, jakim jest Fernando Forte 300EC w dawce 2l/ha.

Galeria zdjęć gospodarstwa

Opis gospodarstwa

Przedstawiamy Państwu rodzinne gospodarstwo Pana Andrzeja Hoffmanna, które mieści się w Baszkowie gm. Zduny. Gospodarstwo o powierzchni 70ha prawie w całości opiera się na kukurydzy (35ha) i nowych użytkach zielonych sianych na gruntach ornych (30ha), na pozostałych gruntach siane jest zboże. Stado krów liczy 130 sztuk, o średniej wydajności 12650kg.

Uczestnicy programu

Nie zwlekaj

Zadbaj o tereny zielone w Twoim gospodarstwie już dziś!