Gospodarstwo Bogusław i Piotr Krępscy

Kwiecień – czas pierwszych zabiegów na odnowionych łąkach

Słońce od kilku dni gości na północy Mazowsza, a my postanowiliśmy sprawdzić kondycję użytków zielonych w gospodarstwie Państwa Krępskich.

Wszystkie łąki, w tym użytki objęte renowacją, jeszcze w marcu otrzymały pierwszą dawkę nawozów mineralnych – potas, fosfor oraz niewielką dawkę azotu. Pan Piotr zdecydował się na zastosowanie dodatkowo siarczanu magnezu. W początkach kwietnia na części łąk zostało przeprowadzone także nawożenie organiczne, a wykorzystana została w tym celu produkowana w gospodarstwie gnojowica bydlęca.

Poniżej galeria zdjęć wykonanych w dniu wizyty na znanych Wam z poprzednich relacji łąkach. Na fotografiach zauważycie kożuch wyschniętej materii organicznej. To pozostałość po wspomnianym nawożeniu gnojowicą, z którą za chwilę Pan Piotr rozprawi się zabiegiem włókowania. Jeśli na swoich łąkach nie wykonaliście jeszcze wiosennego włókowania to pamiętajcie, że jest to podstawowy zabieg pielęgnacyjny o tej porze roku!

Pogoda sprzyja i trawy wkrótce ruszą na dobre. Następna dawka azotu dostarczy roślinom niezbędnego „paliwa” do wiosennej wegetacji. Do położonego na Mazowszu gospodarstwa zajrzymy w maju i podzielimy się z Wami relacją z pierwszego w roku 2018 pokosu.

Galeria zdjęć

Uczestnicy Programu

Nie zwlekaj

Zadbaj o tereny zielone w Twoim gospodarstwie już dziś!