Gospodarstwo Rolne Mariusz Uszyński

Mroźna, zimowa wizyta u Pana Mariusza

W styczniowe popołudnie odwiedziliśmy gospodarstwo Państwa Uszyńskich w powiecie zambrowskim. Zima pokazała w ostatnich dniach swoje mroźne oblicze, a my postanowiliśmy sprawdzić, co „piszczy w trawie” oraz jakie nowe inwestycje będzie realizowała nasza partnerska farma z Podlasia.

Nowe silosy na kiszonkę już służą

Jeszcze kilka dni temu słupki na termometrach w okolicy Zambrowa pokazywały nawet -26 stopni Celsjusza. Wysoki mróz nie przysporzył na szczęście większych problemów w obszarze codziennej organizacji pracy gospodarstwa.

Pan Mariusz Uszyński pokazał nam dziś zakończoną jesienią inwestycję, jaką są nowe przejazdowe silosy do kiszonki. Dotychczas gospodarstwo posiadało dwa betonowe silosy do sianokiszonki, natomiast kiszonka z kukurydzy była konserwowana w pryzmach. W ubiegłym roku „zaplecze” powiększyło się o dwa betonowe silosy do konserwacji paszy z kukurydzy. Szerokie na 13 metrów i długie na 40 metrów konstrukcje z grubym fundamentem pozwolą zoptymalizować proces zakiszania zbieranego materiału.

Zielona energia w gospodarstwie

Kolejną ciekawą inwestycją, która będzie realizowana na terenie gospodarstwa w nadchodzącym roku będzie instalacja fotowoltaiczna. Wykorzystanie zielonej energii pomoże optymalizować koszty produkcji w oparciu o własny system baterii fotowoltaicznych umieszczony na jednej z połaci dachu obory. Jak mówi Pan Mariusz będzie to jedna z pierwszych tego typu instalacji w okolicy.

Galeria zdjęć

Uczestnicy Programu

Nie zwlekaj

Zadbaj o tereny zielone w Twoim gospodarstwie już dziś!