27 września 2023

B&G 13 Milkway Poplon – uniwersalna mieszanka poplonowa od Barenbrug

Jesień to czas, kiedy gospodarstwa mleczne rozpoczynają siew mieszanek poplonowych. Mieszanka B&G 13 wysiana jesienią daje pewność uzyskania wysokiego plonu już z początkiem maja. I to jakiego plonu! O wysokiej smakowitości i dużej zawartości cukrów i białka.

Mieszanka Milkway BG-Poplon doskonale nadaje się do wykorzystania jako poplon ozimy, jary lub międzyplon w monokulturze kukurydzy. Uniwersalność siewu tyczy się również stanowiska glebowego gdyż można ją uprawiać na większości kompleksów. Mieszanka, dzięki odpowiednio dobranej kombinacji roślin motylkowatych (wyka ozima, koniczyna inkarnatka) i trawy (życica wielokwiatowa), pozwala na użytkowanie  pastwiskowe, kośne lub do przyorania na zielony nawóz. Sprawdza się w gospodarstwach, w których istnieje potrzeba poprawy bilansu pasz objętościowych. W krótkim czasie produkuje dużo zielonej masy bogatej w białko i energię o wysokiej strawności.

Mieszanka BG-Poplon jest doskonałym przedplonem dzięki wysokiej zawartości roślin motylkowych i ich symbiozie z bakteriami brodawkowymi wzbogaca glebę w azot. Zaorana masa resztek podnosi zawartość próchnicy i korzystnie wpływa na życie biologiczne gleby. W gospodarstwach nastawionych na produkcję roślinną (zboża, rzepak, kukurydza) poprawia strukturę gleby przywracając gruzełkowatość. Jest niejednokrotnie jedynym „łamaczem” monokultury co korzystnie wpływa na plony roślin następczych. BG-Poplon spełnia wymogi międzyplonu ścierniskowego i ozimego stawiane mieszankom polonowym na obszarach proekologicznych (EFA) w programie zazielenienia.

Uczestnicy Programu

Nie zwlekaj

Zadbaj o tereny zielone w Twoim gospodarstwie już dziś!