21 lutego 2023

CLAAS connect – cyfrowy warsztat dla Twojego gospodarstwa

W przydomowym warsztacie każdy użytkownik maszyn zwykle ma wszystkie niezbędne narzędzia do naprawy swojego sprzętu. Nie brakuje także podstawowych materiałów eksploatacyjnych. Teraz przenieśmy ten obraz do świata cyfrowego. To właśnie jest CLAAS connect – pakiet aplikacji on-line, który poprawia komfort użytkowania maszyny.

Dzięki CLAAS connect, każdy użytkownik maszyn CLAAS jest w stanie sam rozkodować kod błędu i dowiedzieć się, który z elementów uległ awarii lub jaki parametr wymaga uwagi, znaleźć odpowiednie części i zamówić je online. Może także policzyć ile siatki, sznurka i folii potrzebuje. Posiadacze sieczkarni z zakiszaczem obliczą potrzebną ilość środka zakiszającego. Wykaz środków smarnych pomoże w zamówieniu odpowiedniego oleju i smarów. Zawarta zaś instrukcja zawsze będzie pod ręką i przypomni wszystko to czego nie da się zapamiętać.

Parts Doc – katalog części zamiennych online

Jeśli już wiadomo, który z podzespołów uległ awarii, zawarty w platformie CLAAS connect program Parts Doc pozwoli znaleźć potrzebną część. Szukanie ułatwiają łatwe do zrozumienia rysunki techniczne. W ten sposób można sprawnie odnaleźć żądany element w katalogu. To rozwiązanie znacznie skraca czas poszukiwania części i minimalizuje ryzyko zakupu nieodpowiedniego elementu. Użytkownicy, którzy wypełnili swoje dane i otrzymali od Dealera dostęp do katalogu widzą numery części – to istotna różnica w porównaniu z katalogiem online dostępnym dla wszystkich.

Parts Shop – zakupy części

Kolejny krok to Parts Shop. Jeśli mamy już wybrane numery części możemy dokonać złożenia zamówienia poprzez Parts Shop. Po uzupełnieniu wszystkich niezbędnych danych oraz podaniu numerów i liczby sztuk składamy zamówienie. Niebawem po tym, wybrany wcześniej Dealer CLAAS skontaktuje się z nami i poda dokładną wycenę i czas realizacji zamówienia. Na tym etapie warto omówić szczegóły dostawy czy też odbioru produktów.

Kalkulator bel

Kupuj dokładnie tyle materiałów do owijania i prasowania ile potrzebujesz. Dzięki naszemu kalkulatorowi dokładnie obliczysz potrzebną ilości sznurka do wiązania bel a także siatki oraz folii. Należy wprowadzić wszystkie dane i dokonać kalkulacji. Narzędzie jest intuicyjne i proste w obsłudze tym samym pozwala na porównanie kosztów owinięcia w zależności od ilości warstw naciągu czy też rodzaju użytych materiałów.

Instrukcja obsługi

Z CLAAS connect Twoja instrukcja jest zawsze przy Tobie w kieszeni a dokładniej w Twoim telefonie. To od niego zależy jak bardzo jest odporna na wilgoć i zniszczenia. Dodatkowo, jeśli Twoja maszyna jest wyposażona np. w system sterowania GPS wszelkie dostępne instrukcje z nim związane również będą w twoim smartfonie. Zasada ta ma odniesienie do innych produktów CLAAS. Proste, wygodne i użytkowe.

Wykaz środków smarnych

Jeszcze chwile skupimy się wokół zakupów. Tym razem na szczęście już nie tych związanych z awarią lecz naprawami eksploatacyjnymi. Wiesz jaki olej i ile należy wlać do silnika Twojej maszyny? Jakiego smaru używać do obsługi poszczególnych punktów smarnych? W przypadku jednej maszyny zapewne jest to do zapamiętania, niestety im ich więcej tym trudniej. Doskonale to rozumiemy dlatego stworzyliśmy wykaz środków smarnych. Dzięki temu widzisz jakie materiały i w jakiej ilości są potrzebne. W połączeniu z Remote Service maszyna sama przypomni Ci kiedy należy je wymienić. Nie musisz już nigdzie zapisywać tych informacji, trzymać dokumentów zakupu czy też dzwonić z tym pytaniem do Dealera. CLAAS connect ma te informacje dla Ciebie.

Poza wyżej opisanymi CLAAS connect oferuje wiele więcej:

  • podgląd do stanu maszyny online,
  • szybki dostęp do 365FarmNet;
  • konfigurator maszyn;
  • podgląd parku maszynowego wraz z pozycją na mapie

Wejdź do świata rolnictwa 4.0 wraz z nami. Zwiększ możliwości swoich maszyn CLAAS i spraw aby Twoja codzienna praca była prostsza. Zarejestruj się już dziś do CLAAS connect.

Uczestnicy Programu

Nie zwlekaj

Zadbaj o tereny zielone w Twoim gospodarstwie już dziś!