25 sierpnia 2023

Dlaczego warto wybrać preparat mlekozastępczy?

Czy dieta cieląt powinna opierać się na mleku krowim? Tak, ale… wyłącznie przez pierwsze 3-4 dni, kiedy zawiera cenne substancje, będące pozostałością siary. W kolejnych dniach odchowu warto sięgnąć po preparat mlekozastępczy. To najlepszy wybór pod kątem ekonomicznym i odżywczym.

Dlaczego warto wybrać preparat mlekozastępczy?

  • Stały skład surowcowy: preparat to powtarzalne żywienie, bo każda pasza przeznaczona dla młodych zwierząt powinna mieć stabilny skład. Skład mleka krowiego zmienia się pod wpływem zmiany żywienia, co może przyczyniać się do biegunek u cieląt.
  • Produkt czysty biologicznie: preparaty zawierają wyłącznie bakterie kwasu mlekowego, niezbędne w prawidłowym rozwoju flory układu pokarmowego. Mleko krowy może być źródłem chorób lub zawierać ślady antybiotyków
  • Mniej tłuszczu surowego: preparat jest „chudszy” porównaniu do mleka krowiego, co zmniejsza uczucie sytości. Dzięki temu cielę pobiera więcej paszy starterowej, a to skraca okres odchowu nawet o 15 dni. Nadmiar tłuszczu odkłada się w rozwijającym się wymieniu
  • Wyższa zawartość minerałów i witamin: preparat ma znacznie bogatszy skład, a dodatkowo zawiera żelazo, którego brakuje w mleku pełnym. To witaminowo-mineralne wsparcie zdrowego i intensywnego wzrostu cielęcia oraz dobowych przyrostów masy ciała.
  • Ekonomia: spytaj doradcę o koszt odpoju na bazie preparatu i porównaj go z kosztem opartym na mleku krowim. Pozwól się pozytywnie zaskoczyć!

Jaki produkt wybrać? Polecamy gamę preparatów mlekozastępczych Kaliber. Dowiedz się więcej na: https://ow.ly/T9e750PxIH6 i wraz z doradcą De Heus wybierz produkt najbardziej dopasowany do potrzeb Twojego stada!

 

Uczestnicy Programu

Nie zwlekaj

Zadbaj o tereny zielone w Twoim gospodarstwie już dziś!