26 października 2023

Inokulant do zakiszania ziarna kukurydzy

Pioneer® 11B91 to specjalistyczny inokulant przeznaczony do zakiszania ziarna kukurydzy. Dzięki technologii stabilizacji tlenowej Rapid React umożliwia otwarcie silosów już po 7 dniach.

Po zebraniu plonów, dzięki technologii Rapid React możesz ingerować w proces fermentacji. Od momentu zastosowania inokulantu Rapid React bakterie zaczynają rozkładać cukry i rozpoczynają produkcję kwasu. Następnie materiał zielony zwożony jest do silosu i ubijany w celu usunięcia powietrza. Na koniec szczelnie okryty.

Normalnie silos nie powinien być otwierany przez co najmniej 6 tygodni po zamknięciu. Ma to na celu osiągnięcie maksymalnej stabilności tlenowej pochodzącej z tradycyjnych inokulantów Lactobacillus buchneri. Bakterie te rozkładają cukry na kwas mlekowy, octowy i 1,2-propandiol, typowy proces heterofermentacyjny szczepów Buchneri.

Inokulant Pioneer® Rapid React 11B91 zmniejsza problem z zagrzewaniem się kiszonki i poprawia stabilizację tlenową kiszonki. Dzięki nowemu szczepowi Lactobacillus buchneri zawartemu w inokulantach Pioneer Rapid React, osiągamy pożądany efekt zaledwie w 7 dni, ponieważ już po krótkim okresie fermentacji wytwarzany jest wysoki poziom zwłaszcza kwasu octowego, który minimalizuje straty suchej masy i maksymalizuje zwrot z inwestycji.

Podsumowując, inokulant Pioneer® 11B91 Rapid React zapewnia szybki dostęp do stabilnej i pełnowartościowej kiszonki dzięki dodatkowej korzyści, jaką jest szybsza stabilizacja tlenowa kiszonki.

Uczestnicy Programu

Nie zwlekaj

Zadbaj o tereny zielone w Twoim gospodarstwie już dziś!