22 marca 2023

Planujesz wiosenne podsiewy użytków zielonych i lucerników?

Jeżeli tak, to mamy dla Ciebie doskonałe rozwiązanie w zakresie podsiewu traw i lucerny – mieszankę szybkorosnących koniczyn jednorocznych ProtaFix.

Dzięki bardzo wczesnemu kiełkowaniu i wysokiej dynamice wzrostu, szybko dostrzeżesz efekty przeprowadzonej renowacji. Wysokie plonowanie mieszanki czterech koniczyn zapewni wzrost plonów użytku zielonego czy lucernika oraz dostarczy dużo wartościowego białka, tak potrzebnego w żywieniu zwierząt.

W skład mieszanki wchodzą cztery różne gatunki koniczyn: inkarnatka, perska, aleksandryjska i Michela:

  • koniczyna inkarnatka to wszechstronny gatunek, który dobrze rośnie na różnych glebach
  • koniczyna perska dobrze radzi sobie w okresach suchych i wiąże azot najlepiej ze wszystkich gatunków koniczyny
  • koniczyna aleksandryjska to gatunek o wysokiej produktywności, który zwiększa efektywność wiosennego siewu
  • koniczyna Michela to gatunek znany ze swojej wysokiej plenności, zwłaszcza w warunkach wysokiej wilgotności (jesienią i zimą), oraz doskonałych właściwości paszowych.

Stosując mieszankę ProtaFix do podsiewu lucerników nie tracisz możliwości uzyskania dopłat z tytułu uprawy roślin motylkowych paszowych.

ProtaFix jest tak elastyczna, że możesz ją zastosować do podsiewu użytków zielonych i lucerników lub wykorzystać podczas wiosennych zasiewów mieszanek krótkotrwałych czy wieloletnich jako dodatek zwiększający plon białka w pierwszym roku. Mieszanka szybkorosnących koniczyn to także idealny i wysokobiałkowy poplon. Zasiana do połowy sierpnia, np. po zbożach, jeszcze przed zimą wyprodukuje rekordową ilość masy zielonej o doskonałych parametrach żywieniowych.

Uczestnicy Programu

Nie zwlekaj

Zadbaj o tereny zielone w Twoim gospodarstwie już dziś!