Wejdź do Strefy Kiszonki Pioneer®

Przedstawiamy innowacyjny projekt Strefa Kiszonki Pioneer®, który Corteva Agriscience przygotowała specjalnie dla hodowców bydła mlecznego. W ramach tej inicjatywy, klienci otrzymują bezpłatne wsparcie na każdym etapie produkcji pasz objętościowych w gospodarstwie. Od wyboru odmian, przez kompleksowe analizy, po aplikację inokulantów.

Wybrać najlepiej - kompleksowe doradztwo

Holistyczne podejście do przygotowania kiszonek rozpoczynamy od doboru odmiany do stanowiska oraz potrzeb gospodarstwa. Pomagamy też w określeniu jakie zabiegi agrotechniczne trzeba przeprowadzić, wyznaczeniu terminu zbioru, a także doradzamy w zakresie pocięcia, właściwej obróbki i zakiszania, kończąc na optymalnym zarządzaniu silosem/pryzmą z kiszonką.

Analizy kiszonki w mobilnym laboratorium – bezpośrednio w gospodarstwie

Mobilne laboratorium SILAB

Fot. Mobilne laboratorium SILAB

SILAB to mobilne laboratorium, w którym przeprowadzamy badanie bezpośrednio w gospodarstwie Klienta urządzeniem Polytec. Badamy:

 • kiszonki z kukurydzy,
 • kiszoną kukurydzę,
 • kiszonkę z traw,
 • kiszonkę z lucerny,
 • kiszonkę z innych roślin motylkowych.

Fot. Urządzenie NIR Polytech.png

Fot. Urządzenie NIR Polytec

Posługujemy się kalibracją przygotowaną z kiszonek zbieranych w Polsce, na bieżąco kontrolujemy jakość wykonywanych prób.

Kiszonki pobieramy w trakcie wizyty w gospodarstwie specjalnym sprzętem tzw. wybierakiem spalinowym, przez cały profil silosu. Dzięki urządzeniu możemy również pobierać próby z zamkniętych jeszcze silosów i podstawie uzyskanych wyników wybierać silosy do skarmiania.

Fot. Pobieranie kiszonki spalinowym wybierakiem_1.png

Fot. Pobieranie kiszonki spalinowym wybierakiem_2.jpg

Fot. Pobieranie kiszonki spalinowym wybierakiem

Kiedy zbiór? Badanie dojrzałości kiszonkarskiej kukurydzy na polu

Przed rozpoczęciem zbioru kukurydzy na kiszonkę nasi Klienci mogą skorzystać z badania dojrzałości kiszonkarskiej kukurydzy na polu. Do tego celu wybieramy na polu reprezentatywne rośliny, rozdrabniamy je i poddajemy badaniu, w którym określamy uch parametry, a na tej podstawie sugerujemy właściwy termin zbioru do kiszenia.

Fot. Rozdrabniacz do całych roślin kukurydzy.png

Fot. Rozdrabniacz do całych roślin kukurydzy

Ponadto, do określania terminu zbioru dla naszych Klientów mamy Optimaizer, dzięki któremu możemy samodzielnie określić fazę dojrzałości kukurydzy do zbioru na kiszonkę.

Fot. Optimaizer.png

Fot. Optimaizer

Fot. Przykładowe wyniki świeżej kukurydzy prosto z pola badanej u Klienta.png

Fot. Przykładowe wyniki świeżej kukurydzy prosto z pola badanej u Klienta

Fot. Kiszonki prawidłowo przygotowane w oparciu o inokulanty Pioneer pozostaje stabilna w silosie, a co najważniejsze nie zagrzewają się na stole paszowym_2.png

Fot. Kiszonki prawidłowo przygotowane w oparciu o inokulanty Pioneer pozostaje stabilna w silosie, a co najważniejsze nie zagrzewają się na stole paszowym.png

Fot. Kiszonki prawidłowo przygotowane w oparciu o inokulanty marki Pioneer firmy Corteva Agriscience pozostaje stabilna w silosie, a co najważniejsze nie zagrzewają się na stole paszowym

Specjalistyczny audyt kiszonkowy

Serwis kiszonkowy świadczymy nieodpłatnie tylko dla naszych Klientów. Przeprowadzając audyt kiszonki sprawdzamy krytyczne punkty w kiszonce, dając jasny przekaz Klientowi w jaki sposób może sprawić, że kiszonka w przyszłym sezonie stanie się jeszcze lepszej jakości i bardziej dopracowana stanowiąc doskonałą bazę żywieniową w gospodarstwie.

Kamerą termowizyjną badamy zarówno ścianę silosu, jak i paszę na stole paszowym, wskazując stabilność w warunkach tlenowych lub jej brak. Dla nas celem jest utrzymanie parametrów kiszonki nie tylko w silosie, ale i na stole paszowym.

Fot. Silos doświadczalny widziany w podczerwieni.png

Fot. Silos doświadczalny widziany w podczerwieni

Precyzyjna aplikacja inokulantów

Ponadto, oferujemy szeroką gamę aplikatorów, które umożliwiają precyzyjnie dawkowanie inokulantów do kiszonek, adekwatnie do potrzeb gospodarstwa. Podpisując z nami umowę na zakup inokulantów Klienci otrzymują do dyspozycji aplikator wraz z serwisem. Rodzaj aplikatora dobierany jest do sprzętów i potrzeb Klienta.

Fot. Aplikatory precyzyjnie dozujące inokulanty Pioneer®_1.png

Fot. Aplikatory precyzyjnie dozujące inokulanty Pioneer®_2.png

Fot. Aplikatory precyzyjnie dozujące inokulanty Pioneer®_3.png

Fot. Aplikatory precyzyjnie dozujące inokulanty Pioneer®_4.png

Fot. Aplikatory precyzyjnie dozujące inokulanty marki Pioneer firmy Corteva Agriscience

Zapraszamy do Stery Kiszonki, gdzie nauka spotyka się z techniką, a wiedza z praktyką

Zdjecie-do-artykulu-Corteva.jpg

 • Barenbrug Polska Sp. z o. o.
  ul. Sowia 15
  62-080 Tarnowo Podgórne Polska
 • www.barenbrug.pl
 • De Heus Sp. z o.o.
  ul.Lotnicza 21B
  99-100 Łęczyca
 • www.deheus.pl
 • Corteva Agriscience™
  ul. Józefa Piusa Dziekońskiego 1
  00-728 Warszawa
 • www.corteva.pl
 • CLAAS Polska sp. z o.o.
  ul. Świerkowa 7, Niepruszewo
  64-320 Buk
 • www.claas.pl

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj zasad bezpieczeństwa zamieszczonych na etykiecie.

Nie czekaj, zapisz się do programu i odbierz darmowe Vademecum użytków zielonych! Dołącz do programu