O programie

Program Krowie na Zdrowie to inicjatywa, która ma zadanie przekazywać informacje dotyczące hodowli bydła. Dostarcza hodowcom wiedzę i informacje o najnowszych trendach i technologiach stosowanych zakresie pielęgnacji użytków zielonych, maszyn i rozwiązań technicznych dedykowanych hodowli oraz żywienia zwierząt.  Aktualnie program Krowie na Zdrowie wspierają firmy: Barenbrug Polska Sp. z o.o., CLAAS, Corteva Agriscience i De Heus Sp. z o.o.

W programie renowacji łąk i pastwisk, firmy Barenbrug i Corteva Agriscience podpowiadają rolnikom, jak zwiększyć efektywność gospodarowania na łąkach i pastwiskach. W ramach programu rolnicy wspólnie z przedstawicielami firm przeprowadzają renowację użytków zielonych.

Corteva Agriscience/Pioneer posiada bogatą paletę odmian kukurydzy o różnych klasach wczesności. Firma pomaga rolnikom dokonać odpowiedniego wyboru odmian pasujących do konkretnych warunków siedliskowych w gospodarstwie i  zapewniających najlepsze parametry żywieniowe. Na wysoką jakość kiszonki, oprócz odpowiedniej odmiany kukurydzy, wpływają prawidłowy proces jej zakiszania i stabilność tlenowa kiszonki w całym okresie skarmiania. Proces ten wspiera szeroka gama  inokulantów Corteva Agriscience/ Pioneer.

De Heus to producent pasz treściwych i ekspert w dostarczaniu rozwiązań żywieniowych. Tworzy kompletne programy żywieniowe, oferuje produkty dopasowane  do każdego etapu rozwoju zwierząt i wspiera produkcję.

Z kolei odpowiedni dobór maszyn CLAAS do zbioru użytków zielonych i kukurydzy powoduje, że wytwarzana pasza jest najwyższej jakości. Przynosi to wymierny zysk, np. w postaci wzrostu wydajności mlecznej.

Zapisując się do programu Krowie na Zdrowie, rolnicy mają możliwość kontaktu ze świetnymi fachowcami z takich dziedzin jak: użytki zielone, kiszonki, żywienie bydła, maszyny rolnicze. Uczestnicy programu mogą bezpłatnie czerpać wiedzę i doświadczenie od liderów w branży. Dzięki programowi producenci mleka dowiedzą się, jak zwiększyć efektywność łąk i pastwisk, wyprodukować wysokiej jakości kiszonkę, czy też odpowiednio żywić krowy, żeby zwiększyć wydajność mleka.

Krowie na zdrowie - logo 464

Śledź nas w mediach społecznościowych!

Nasz program działa także w świecie social media. Zapraszamy do tworzenia społeczności sympatyków Krowie na Zdrowie i śledzenia nas na Facebooku oraz YouTube.