Gospodarstwo Bogusław i Piotr Krępscy

Przymrozki tuż przed pierwszym pokosem

Chociaż do tzw. „Zimnej Zośki” jeszcze kilka dni a w kalendarzu mamy datę 9 maja to na Północnym Mazowszu powiało już chłodem. Zresztą przyznacie, że przełom kwietnia i maja na terenie całego kraju nie rozpieszcza pogodą. Wpływ ochłodzenia widać także na użytkach zielonych, których wzrost w ostatnich tygodniach nieco spowolnił.

Po jesiennym odchwaszczeniu łąki środkiem Fernando Forte i podsiewie ruń jest już wolna od uciążliwego mniszka oraz innych chwastów. Efekt renowacji najlepiej widać na fragmencie próby kontrolnej gdzie nie został zastosowany oprysk. Podsiew mieszanką BG-2 Mikway Tetra zagęścił ruń i pozwolił na uzupełnienie ubytków.

Łąki w gospodarstwie Państwa Krępskich od ostatniej naszej wizyty (ponad miesiąc temu) otrzymały wiosenną dawkę nawozów mineralnych. Po kilkutygodniowej przerwie od pierwszego nawożenia wieloskładnikowego, kiedy ruń nieco ruszyła, zastosowana została dodatkowa dawka azotu.

Jeśli po zapowiadanych na najbliższe dni przymrozkach pogoda się poprawi to w drugiej połowie maja zostanie przeprowadzony pierwszy pokos. Być może równolegle zostanie skoszony także nowy użytek, który założyliśmy wykorzystując mieszankę BG-11 Milkway Complex. Młoda ruń znacznie przyrosła od ostatniej wizyty i podobnie jak inne użytki w gospodarstwie powoli „dojrzewa” do swojego pierwszego koszenia.

Galeria zdjęć

Uczestnicy Programu

Nie zwlekaj

Zadbaj o tereny zielone w Twoim gospodarstwie już dziś!