Gospodarstwo Rolne Andrzej Hoffmann

Wiosenny przegląd użytków zielonych w Gospodarstwie Hoffmanów

Pod koniec kwietnia odwiedziliśmy Gospodarstwo Państwa Hoffmanów by sprawdzić, jak przedstawia się sytuacja na użytkach zielonych.

  • Mieszanka B&G 1 MILKWAY SPRINT
  • Siew: 20 września 2020
  • Stanowisko: po kukurydzy
  • Zdjęcie zrobione: 27.04.2021

Pomimo niskich temperatur mieszanka ma się świetnie i bardzo dobrze przezimowała. Nie występuje również pleśń pośniegowa. Po ostatniej zimnej nocy (-4 stopni C na termometrze) teraz powinna znacznie szybciej zwiększyć ilość zielonej masy, ponieważ prognozy wyglądają nieco bardziej optymistycznie, choć daleko jeszcze do temperatur 20+ 😉

B&G 1 MILKWAY SPRINT jest to mieszanka, która jest alternatywą dla mieszanki poplonowej B&G 13 MILKWAY POPLON, składająca się z samych życic wielokwiatowych: tetra- i diploidalnych, będąca doskonałym źródłem energii, a także białka. Dzięki szybkim odrostom po pokosie produkuje dużo wysokowydajnej masy zielonej o bardzo dobrych parametrach żywieniowych.

Może być zasiewana na gruntach ornych zarówno na wiosnę, jak i po żniwach, aż do później jesieni. Natomiast doskonale również się sprawdza jako mieszanka do podsiewu na trwałych użytkach zielonych.

Galeria zdjęć

Uczestnicy Programu

Nie zwlekaj

Zadbaj o tereny zielone w Twoim gospodarstwie już dziś!